Organizowanie i zarządzanie przedsięwzięciami biznesowymi - wybrane aspekty prawne IP i nowych technologii


Założyłeś własną działalność gospodarczą lub przystępujesz do realizacji przedsięwzięcia biznesowego? Zastanawiasz się jak zorganizować funkcjonowanie Twojego nowego biznesu lub przedsięwzięcia biznesowego? Chcesz się dowiedzieć jak zorganizować swoją komunikację ze światem zewnętrznym zgodnie z prawem? Chcesz się dowiedzieć jak wysyłać mailing z promocja własnych usług lub towarów bez narażania się na konsekwencje prawne? Interesuje Cię uzyskanie praktycznych informacji dot. zabezpieczania Twoich wartości intelektualnych w kontaktach z kontrahentami dostarczającymi Ci niezbędnych rozwiązań?

Na te oraz inne pytania z zakresu prawa własności intelektualnej i nowych technologii dot. organizowania lub zarządzania przedsięwzięciami biznesowymi odpowiemy podczas najbliższej prelekcji organizowanej wspólnie ze Srefa Startup Gdynia pt. "Organizowanie i zarządzanie przedsięwzięciami biznesowymi - wybrane aspekty prawne dot. własności intelektualnej i nowych technologii"

 

PROGRAM PRELEKCJI:

1. Pierwsze wyzwania - organizowanie komunikacji przedsiębiorcy lub przedsięwzięcia biznesowego (m.in. identyfikacja wizualna, strona internetowa,treść stopki wiadomości e-mail itp.)
- wskazanie potencjalnych problemów i zagrożeń związanych z własnością intelektualną i nowymi technologiami, z którymi początkujące przedsięwzięcie biznesowe będzie musiało się zmierzyć w związku z planowaniem i realizacją strategii marketingowej i komunikacyjnej (m.in. identyfikacja wizualna, wymogi dot. stron www, treści e-mail'i, prawa do domen internetowych, media społecznościowe, komercyjne bazy danych przedsiębiorców itp.).
 
2. Przesyłanie informacji handlowej - jak to robić w zgodzie z przepisami prawa?
- wprowadzenie do tematyki świadczenia usług drogą elektroniczną oraz przesyłania informacji handlowej, odpowiedzialności za niestosowanie zasad prawa, ogólne omówienie ryzyk i zagrożeń związanych z korzystaniem z proponowanych na rynku usług w tym zakresie, przesyłanie informacji handlowej a ochrona danych osobowych itp.  
 
3. Udostępnianie własnych wartości intelektualnej i innych informacji osobom trzecim - jak to robić w bezpieczny sposób?
- omówienie podstawowych ryzyk i zagrożeń oraz bezpiecznych środków związanych z udostępnianiem osobom trzecim własnych wartości intelektualnych, innych informacji lub danych np. kontrahenci, agencje reklamowe, media społecznościowe, zamieszczanie danych w chmurze itp.
 
Prelekcję poprowadzi Mateusz M. Woźniak - doradca prawny, ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej i prawa nowych technologii. Założyciel NOVATORIUS Centrum Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii (www.novatorius.pl, www.facebook.com/CentrumPWINT).
Od przeszło 11 lat specjalizuje się w doradztwie prawnym, a także szkoleniach z zakresu szeroko pojętego prawa własności intelektualnej i prawa nowych technologii. Posiada bogate doświadczenie m.in. w zakresie prawa autorskiego, praw pokrewnych, prawa własności przemysłowej, prawa ochrony baz danych, prawa ochrony konkurencji i konsumentów, prawa IT, handlu elektronicznego (e-commerce), praw Internetu, prawa ochrony danych osobowych oraz stosunków prawnych zachodzących w procesach innowacyjnych (badania B+R, transfer i komercjalizacja wiedzy/technologii). Współpracuje m.in. z przedsiębiorstwami z sektorów ICT, kreacji, marketingu i reklamy, produkcji audio-video, spółkami technologicznymi, start-up'ami oraz wydawnictwami. Z jego wiedzy i doświadczenia korzystają podmioty świadczące swoje usługi drogą elektroniczną jak i tradycyjną lub opierające swój model biznesowy na wartościach niematerialnych i innowacjach.
 
GDZIE: PPNT Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia, budynek IV, sala F02
KIEDY: czwartek 23.06.2016 r., godz. 17:00-19:00
WSTĘP: wolny, wymagane zapisy, bilety dostępne tutaj
 
Zapraszamy wraz z Strefa Startup Gdynia!
 
Mateusz M. Woźniak
 
Copyright