"Studia dla Laury"

 

Szanowni Państwo, chciałabym zwrócić Państwa uwagę na wyjątkowy projekt charytatywny Fundacji „Czyńmy Dobro” – „Studia dla Laury”, który NOVATORIUS Centrum Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii ma wielką przyjemność wspierać.

Fundacja „Czyńmy Dobro” na co dzień zajmuje się niesieniem pomocy mieszkańcom Kenii poprzez najróżniejsze działania: budowę studni, szkół, nauczanie, dożywianie, leczenie i inne działania misyjne. Dzięki nim oraz pomocy polskich darczyńców, którzy włączyli się w adopcję na odległość, udało się uratować życie wielu dzieci, a części z nich zapewnić dostęp do nauki.

Jedną z podopiecznych Fundacji jest utalentowana Laura Makena Inyngi, pochodząca z małej miejscowości w środkowej Kenii. Dzięki wybitnym zdolnościom i pomocy darczyńców Laura ukończyła jedno z najlepszych liceów w Nairobi, a obecnie jej największym marzeniem jest kontynuacja studiów medycznych w Polsce i zostanie pediatrą. Po ich ukończeniu chciałaby wrócić do Kenii i nieść pomoc rodakom.

 

Fundacja „Czyńmy Dobro” zdecydowała się wesprzeć Laurę i dlatego uruchomiła specjalny projekt „ Studia dla Laury”, dzięki któremu już dziś Laura kończy kurs przygotowawczy dla studentów English Devision na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wasza pomoc jest jednak niezbędna, aby Laura mogła kontynuować naukę – koszt jednego roku studiów to ok. 40 tysięcy złotych, a to nie koniec wydatków (koszt akademika – ok. 500 zł/ m-c; wyżywienie itp.).

Wystarczy, że każdy przekaże choć drobną kwotę, lub pomoże w znalezieniu sponsorów, a jest szansa, że uda się uzbierać potrzebną sumę pieniędzy i wesprzeć Laurę.

Dodatkowo już 26.06.2015 roku w Zatoce Sztuki w Sopocie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Laury, z którego środki przeznaczone zostaną na opłacenie wymarzonych studiów Laury na GUMed oraz jej utrzymanie w trakcie roku akademickiego. Więcej informacji na temat koncertu już wkrótce.

Więcej informacji i filmów na temat Laury oraz sposobów wsparcia jej marzeń znajduje się na stronach internetowych: http://www.studiadlalaury.pl oraz
https://www.youtube.com/watch?v=_jUxCjXk9tE&feature=youtu.be

Nr konta na które można kierować wsparcie:
14 1240 1053 1111 0010 4353 6691 z dopiskiem "Laura"
Fundacja księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Williama LIndleya 12
02-005 Warszawa

 

Copyright