INDYWIDUALNE KONSULTACJE PRAWNE: ochrona danych osobowych i umowy z zakresu własności intelektualnej

 

Wraz z Regionalnym Ośrodkiem Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zapraszamy na ostatnie przed wakacjami bezpłatne, indywidualne konsultacje prawne.


Konsultacje odbędą się w następujących terminach:

1. "Umowy z zakresu ochrony własności intelektualnej" -18 czerwca br. (czwartek) w godz. 9:00-13:00

2. "Ochrona danych osobowych w praktyce"
- 25 czerwca br. (czwartek) w godz. 12:00-16:00


Czego będzie się można dowiedzieć podczas poszczególnych spotkań?

"Umowy w zakresie ochrony własności intelektualnej" - 18 czerwca

Przykładowe umowy, które mogą być przedmiotem doradztwa to umowy o zachowaniu poufności, prawnoautorskie, licencyjne i dotyczące cesji praw do własności przemysłowej. Jak zabezpieczyć w umowie własność intelektualną przed jej nieuczciwym wykorzystaniem przez potencjalnych kontrahentów, inwestorów, wykonawców? Jak skutecznie nabyć prawa do korzystania lub rozporządzania pracami zleconymi osobom trzecim? Co powinny zawierać umowy, których przedmiotem są dobra chronione prawem autorskim, prawem własności przemysłowej, prawem ochrony baz danych lub przepisami dotyczącymi tajemnicy przedsiębiorstwa? Do skorzystania z porady zapraszamy wszystkich tych, którzy stykają się na co dzień z problematyką zarządzania własnością intelektualną oraz koniecznością uregulowania związanych z nią kwestii związanych w formie umowy.

 

"Ochrona danych osobowych w praktyce" - 25 czerwca

Konsultacje skierowane są do wszystkich, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej chcieliby zasięgnąć wiedzy w zakresie prawnych wymogów gromadzenia, rejestrowania, przetwarzania lub powierzania do przetwarzania danych osobowych. Przykładowe pytania, na które będzie można uzyskać odpowiedź podczas konsultacji: Czy i kiedy gromadzone dane osobowe wymagają zarejestrowania zbioru danych osobowych u GIODO? W jakiej formie, do jakich celów i w jakim zakresie konieczne jest udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych? Jakie są obowiązki administratorów danych osobowych i kto jest administratorem danych osobowych w przedsiębiorstwie? Jakie wymagania formalne musi spełnić przedsiębiorca, aby zgodnie z prawem przetwarzać dane osobowe? Co powinna zawierać umowa powierzająca przetwarzanie danych osobowych podmiotom trzecim? Jakie konsekwencje niesie za sobą powołanie Administratora Bezpieczeństwa Informacji w świetne nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych?

Spotkania są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

KIEDY:
1. "Umowy w zakresie ochrony własności intelektualnej" - 18.06.2015r. (czwartek) w godz. 9:00-13:00
2. "Ochrona danych osobowych w praktyce" - 25.06.2015r. (czwartek) w godz. 12:00-16:00

GDZIE:
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III (Centrum Konferencyjne), biuro H128

REJESTRACJA: http://roipkonsultacje.evenea.pl/ (wymagana rejestracja na wybraną godzinę)

Więcej informacji:

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, Al.Zwycięstwa 96/98 pok. H128 w Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 586982198/97

Serdecznie zapraszamy

Mateusz M. Woźniak

 

Copyright