Prawne aspekty komercjalizacji wiedzy - bezpłatne konsultacje 13.05.2015r.


Wraz z Regionalnym Ośrodkiem Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zapraszam w najbliższą środę 13 maja na indywidualne konsultacje w zakresie prawnych aspektów komercjalizacji wiedzy.

Na konsultacje zapraszamy wszystkich tych, którzy realizują lub planują realizację projektów innowacyjnych obejmujących prace B+R, komercjalizację lub wdrożenie wiedzy oraz chcieliby zasięgnąć wiedzy w tym zakresie.

W jakiej formie i o jakiej treści powinny być zawierane umowy, których przedmiotem jest transfer lub komercjalizacja wiedzy/technologii? W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć swoje prawa majątkowe do przyszłych i niepewnych wyników prowadzonych badań B+R? Jak ograniczać ryzyka prawne związane z transferem praw do wiedzy pomiędzy światem nauki a światem biznesu? Czy i w jakich okolicznościach podmioty finansujące procesy innowacyjne mają wpływ na status praw do własności intelektualnej generowanej w procesach innowacyjnych? To tylko przykładowe pytania, na które będzie można uzyskać odpowiedź w trakcie spotkania z Mateuszem M. Woźniakiem - ekspertem ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii.

Konsultacje odbędą się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Informacji Patentowej w PPNT Gdynia. Najbliższe konsultacje organizowane są w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

KIEDY: 13.05.2015r. (środa), godz. 12:00-16.00
WSTĘP I ZAPISY: bezpłatnie, obowiązkowa rejestracja na konkretne godziny: www.roipkonsultacje.evenea.pl
GDZIE: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III (Centrum Konferencyjne), biuro H128.

Wraz z ROIP serdecznie zapraszam

Mateusz M. Woźniak
Centrum PWINT

 

Copyright